Taangiga biibiile alxanka arc robot-ka goobta shaqada ee isku dhafan
Halbeegga farsamada ee booska

Qaybaha Goobta Shaqada Robot-ka
1. Robot-ka alxanka:
Nooca: MIG robot alxanka-BR-1510A,BR-1810A,BR-2010A
Robotka alxanka TIG: BR-1510B, BR-1920B
Robotka alxanka laysarka: BR-1410G, BR-1610G
2. Boos-hayaha
Moodel: JHY4010T-065
Nooca: Booska madaxa ee 1-dhidibka ah
Halbeegga farsamada ee booska wuxuu muujinayaa sida hoos ku qoran:
| Moodel | JHY4010T-065 |
| Danabka Soo-gelinta ee La Qiimeeyay | Hal-marxalad 220V, 50/60HZ |
| Calss-ka Dahaarka Matoorka | F |
| Miiska Shaqada | 650mm (waa la habeyn karaa) |
| Miisaanka | Qiyaastii 400kg |
| Ugu badan. Culayska | Culayska Axial ≤100kg / ≤500kg / ≤1000kg (>1000kg waa la habeyn karaa) |
| Ku celcelinta | ±0.1mm |
| Jooji Booska | Jago kasta |
3. Isha korontada alxanka
Nooca: Isha korontada alxanka 350A/500A
4. Toosh alxanka
Nooca: Toosh hawo qaboojiye ah, Toosh biyo qaboojiye ah, Toosh riix-jiid ah
5. Saldhigga nadiifka ah ee Tooshka:
Qaabka: SC220A
Nooca: Nadiifiyaha toosinta alxanka ee pneumatic-ka ah
Qalabka kale ee shaqada robot-ka
1. Tareenka dhaqaaqa ee robot-ka
Moodel: JHY6050A-030
2. Dareemaha laysarka (ikhtiyaar)
Shaqada: raadraaca alxanka, booska.
3. Daah nalka badbaadada (ikhtiyaar)
Masaafada ilaalinta: 0.1-2m, 0.1-5m; dhererka ilaalinta: 140-3180mm
4. Deyr amni (ikhtiyaar ah)
5. Golaha PLC (ikhtiyaar)
Muuqaalka
1. Hagaajinta korantada ee booska qoriga alxanka, badbaadinta waqtiga iyo dadaalka, ku habboon oo degdeg ah.
2. Xagasha qoriga alxanka waa la hagaajin karaa, waxay la qabsan kartaa noocyo kala duwan oo tolmo alxan ah (tolmo alxanka dabada, tolmo alxanka xagasha, iwm.).
3. Qoriga alxanka wuxuu leeyahay shaqo lulid ah, halbeegga luliddu waa la xakamayn karaa, la qabsigana waa ballaaran yahay.
4. Hagaaji booska madaxa, booska ayaa rogrogi kara xagasha si loo gaaro tolmada alxanka wareegga.
5. Qalabka booska waxaa loo qaabeyn karaa giraangir taageero oo la hagaajin karo, loona habeyn karo dhererka kala duwan ee tuubooyinka
6. Xakamaynta nus-otomaatigga ah, qalab dabacsan oo kala duwan, tolmo alxan oo siman oo qurux badan.
7. Dhidibka wareega ee booska waxaa wada matoorka servo, xawaaraha wareegga si sax ah ayaa loo xakameyn karaa, shuruudaha habka alxankana si sax ah ayaa loo fulin karaa.
8. Shaqada hore ee halbeegga alxanka, xuduudaha alxanka waxaa lagu sii hagaajin karaa nidaamka ama xuduudaha alxanka ka hor inta aan la duubin. Xuduudaha alxanka waxaa si toos ah loo isticmaali karaa marka la alxanayo shaqada isku midka ah marka xigta.












