alxanka unugga robot-ka oo leh pisitioner iyo tareenka sibidhka socodka
Sharaxaad
Badanaa, dhererka ugu dheer ee la gaari karo waa 2000mm gacanta robot-ka alxanka. Marka shaqada ay aad u weyn tahay oo aan loo isticmaali karin robot 2000mm ah, markaa tareenka dhulka ee dhaqaaqa ayaa gacan ka geysanaya fidinta dhererka dhaqaaqa robot-ka. Golaha xakamaynta, isha korontada alxanka iyo qalabka kale ayaa sidoo kale loo qaabeyn karaa iyagoo taagan tareenka.
Dhanka kale, booska madaxa-dabada 1-axis wuxuu kaa caawinayaa inaad qabato shaqada dheer oo aad wareegto si aad u gaarto alxanka hore iyo kan dambe.
Halbeegga farsamada ee booska
| Moodel | JHY4030A-180 / JHY4030A-250 |
| Danabka Soo-gelinta ee La Qiimeeyay | Hal-marxalad 220V, 50/60HZ |
| Calss-ka Dahaarka Matoorka | F |
| Miiska Shaqada | 1800X800mm / 2500X800mm (waa la habeyn karaa) |
| Miisaanka | Qiyaastii 600kg/ Qiyaastii 800kg |
| Ugu badan. Culayska | Culayska Axial ≤300kg / ≤500kg / ≤1000kg (>1000kg waa la habeyn karaa) |
| Ku celcelinta | ±0.1mm |
| Jooji Booska | Jago kasta |
Halbeegga farsamada ee tareenka dhaqaaqa
| Moodel | JHY6030A/ 6050A/ 6100A |
| Danabka Soo-gelinta ee La Qiimeeyay | Hal-marxalad 220V, 50/60HZ |
| Calss-ka Dahaarka Matoorka | F |
| Miiska Shaqada | 500X500mm (waa la habeyn karaa) |
| Miisaanka | Qiyaastii 450kg |
| Ugu badan. Culayska | Culayska Axial ≤300kg / ≤500kg / ≤1000kg (>1000kg waa la habeyn karaa) |
| Ku celcelinta | ±0.1mm |
| Jooji Booska | Jago kasta |
Xirmada: Kiisaska alwaaxa
Waqtiga keenista: 40 maalmood ka dib markii la helay lacag bixinta hore
Su'aalaha Badiya La Weydiiyo
S: Ma u baahanahay inaan iibsado qalab boosteejo ah si uu ula jaanqaado robot-ka alxanka?
Jawaab: Taasi waxay ku xiran tahay dhibka qalabkaaga shaqada. Haddii qalabkaagu uu yahay mid adag, markaa waxaad u baahan tahay inaad iibsato qalab boosteejo ah oo la jaanqaadaya robot-ka alxanka.
S: Macluumaad noocee ah ayaan bixinayaa si aad iigula taliso robot igu habboon?
Jawaab: Fadlan bixi sawirro faahfaahsan oo ku saabsan qalabka shaqada, oo ay ku jiraan agabka, dhumucda, booska alxanka, cabbirrada iyo miisaanka qalabka shaqada,.
S: Ma bixin kartaa adeeg gaar ah oo loogu talagalay badeecadeenna?
Jawaab: Haa. Waxaan ku siin doonnaa xalalka xirfadeysan ee nidaamka alxanka robot-ka iyadoo loo eegayo badeecadaada gaarka ah. Kaliya waxaad u baahan tahay inaad noo soo dirto sawirrada alaabtaada faahfaahsan iyo shuruudaha alxanka, ka dibna waxaan kuu soo bandhigi doonnaa soo jeedin farsamo oo loo habeeyay.
S: Ma u diri kartaa injineer dalkeenna si uu u dejiyo mashiinka?
Jawaab: Haa. Waxaan injineer u diri doonnaa waddankaaga si uu kaaga caawiyo rakibidda iyo fulinta, iyo tababarka. Wixii dhibaato ah, waxaan sidoo kale ku siin karnaa adeeg online ah.
S: Waxaan rabaa inaan ogaado tayada alxanka ee badeecadeenna, maxaan sameeyaa?
Jawaab: Waxaad shaybaarkaaga u diri kartaa warshaddayada si ay u sameeyaan tijaabada alxanka. Ka dib marka aan tijaabino alxanka, waxaan kuu soo diri doonnaa muuqaalka alxanka iyo sawirrada si aad tixraac u hesho. Sidoo kale waxaan kuu soo celin doonnaa shaybaarada si loo xaqiijiyo.












