2-axis oo leh culays culus oo servo ah
Cabbirka booska

Sharaxaad
- Sidee ayuu booskan 2-dhidibka L u dhaqaaqaa?
1 dhidib ayaa si toosan u wareegi kara 360°, 1 dhidib ee kale wuxuu u rogi karaa 360° bidix iyo midig
Booska alxanka waxaa badanaa sameeya habka loo yaqaan 'worktable slatching mechanism' iyo habka loo yaqaan 'routing mechanism', kaas oo u oggolaanaya qaybta shaqada ee ku dheggan miiska shaqada ee ku jirta xagasha loo baahan yahay ee alxanka ama ku habboonaanta iyadoo la adeegsanayo kor u qaadista, wareegga iyo xoqidda miiska shaqada.
- Sidee buu u shaqeeyaa booska?
Taxanaha booska alxanka waa nooca dhinaca ee loo rogo, nooca wareegga madaxa iyo dabada, nooca wareegga kor u qaadista madaxa iyo dabada, nooca madaxa iyo dabada ee loo rogo iyo nooca wareegga labanlaab ah, iwm.
Waxay la jaan qaadi kartaa qalabka alxanka si ay u noqoto mashiin alxan oo gaar ah oo otomaatig ah, waxayna sidoo kale la jaan qaadi kartaa qalabka robot-ka iyo robot-ka si loo gaaro otomaatiga alxanka. Waxaan sidoo kale samayn karnaa meelaynta alxanka ee loo habeeyay iyadoo loo eegayo shaqada kala duwan ee macaamiisha iyo shuruudaha tignoolajiyada.
Dhexroorka booska
| Moodel | JHY4030L-080 |
| Danabka Soo-gelinta ee La Qiimeeyay | Hal-marxalad 220V, 50/60HZ |
| Fasalka Dahaarka Matoorka | F |
| Miiska Wareega | Dhexroorka 800mm (waa la habeyn karaa) |
| Miisaanka | Qiyaastii 400kg |
| Ugu badan. Culayska | Culayska Axial ≤300kg / ≤500kg / ≤1000kg (>1000kg waa la habeyn karaa) |
| Ku celcelinta | ±0.1mm |
| Jooji Booska | Jago kasta |
Codsiga
Qaybaha baabuurta, qaybaha baaskiillada, qaybaha baabuurta, alaabta guriga ee birta ah, tamar cusub, qaab-dhismeedka birta, mishiinnada dhismaha, qalabka jimicsiga, iwm.
Waxyaabaha ugu muhiimsan ee booska alxankayaga
1 dhidib oo ah nooca wareejinta alxanka madaxa-dabada
1 dhidib oo ah madaxa-kaydiyaha toosan ee booska alxanka wareega
1 dhidib oo ah meelaynta alxanka wareega ee toosan
2 dhidib P nooca booska alxanka
2-dhidib U nooca alxanka booska
Nooca 2-dhidibka L ee booska alxanka
Meelaynta alxanka toosan ee 3-dhidibka
3 dhidib oo alxanka kor-hoos u rogrogmi kara
Xirmada: Kiisaska alwaaxa
Waqtiga keenista: 40 maalmood ka dib markii la helay lacag bixinta hore
Su'aalaha Badiya La Weydiiyo
1. S: Ma la shaqayn karaa mashiinkaaga booska (positioner) robot-kayga Fanuc?
J: Haa
2. Ma la jaan qaadi karaa robot-kayga ABB?
J: Haa, kaliya ku rakib matoorka sumadda leh ee robot-kaaga ku yaal positoner-ka.
3. S: Sidee loo xakameeyaa booska?
A: Markaad isticmaasho robot-ka JHY, markaa waxaa xakameyn kara nidaamkayaga xakamaynta robot-ka; marka aad isticmaasho robot-ka nooca kale ah, waxaanu ku qalabayn karnaa booska khaanadaha PLC si uu ula shaqeeyo robot-kaaga.






