booska alxanka leexashada biibiile oo leh servo motor
Cabbirka booska

Sharaxaad
- Qalabkan alxanka tuubooyinka waxaa loo isticmaalaa codsiyo kala duwan oo u dhexeeya tuubooyinka la isku dhejiyo ilaa booska qaybaha aadka u dhaadheer sida qaybaha chassis-ka ama tiirka nalalka wadada.
- Meelaha alxanka lagu dhejiyo waxay si weyn u kordhiyaan wax soo saarka marka la isku xidho tuubooyinka, ulaha, giraangiraha, xusullada iyo qalabka kale.
- Cabbirka miiska alxanka iyo culayska dhidibka waa la habeyn karaa, chucks iyo giraangiraha taageerada ayaa diyaar ah.

- Waxaa loo habeyn karaa noocyada kale ee robot-yada sida - Fanuc, ABB, KUKA, Yaskawa. (Sawirka matoorka waxaa loo baahan yahay in macaamiishu ay bixiyaan, ka dibna waxaan ka tagnaa godka rakibidda iyadoo lagu saleynayo sawirka matoorka)
- Golaha PLC waa ikhtiyaari.
Dhexroorka booska
| Moodel | JHY4010T-050 |
| Danabka Soo-gelinta ee La Qiimeeyay | Hal-marxalad 220V, 50/60HZ |
| Fasalka Dahaarka Matoorka | F |
| Miiska Shaqada | Dhexroorka 500mm (waa la habeyn karaa) |
| Miisaanka | Qiyaastii 400kg |
| Ugu badan. Culayska | Culayska Axial ≤100kg / ≤300kg / ≤500kg (waa la habeyn karaa) |
| Ku celcelinta | ±0.1mm |
| Jooji Booska | Jago kasta |
Codsiga
Qaybaha baabuurta, qaybaha baaskiillada, qaybaha baabuurta, alaabta guriga ee birta ah, tamar cusub, qaab-dhismeedka birta, mishiinnada dhismaha, qalabka jimicsiga, iwm.
Xirmada: Kiisaska alwaaxa
Waqtiga keenista: 40 maalmood ka dib markii la helay lacag bixinta hore
Su'aalaha Badiya La Weydiiyo
1. S: Sidee loo doortaa qalabkaaga alxanka?
J: Fadlan noo sheeg miisaanka, cabbirka shaqadaada oo na tus sawirrada booska alxanka, ka dibna waxaan kugula talin doonnaa booska alxanka ee ku habboon.
2. S: Ma u isticmaali karaa booskaaga robot-ka fanuc/abb/kuka/yaskawa?
J: Haa. Laakiin matoorka waa inaad adigu bixisaa oo aad rakibtaa.
3.Q: Ma aqbashaa dalab gaar ah?
A: Haa, waxaan naqshadeyn karnaa booska oo leh culeysyo kala duwan iyo cabbir shaqo oo kala duwan.







